به هر چه فکر کنی و متمرکز شوی ، روح و جسمت در راستای همان تنظیم می شود..!! یوگا و آرامش - برتری و تفاوت یوگا با سایر ورزش ها

یوگا و آرامش

وبلاگ اختصاصی یوگیستان و قهرمانان خراسان شمالی

۱- در ورزش های سبک کلید موفقیت در تکرار سریع حرکات و ریزش عرق شدید است ولی حرکات یوگا در کمال نرمی و آهستگی اجرا می گردد...در واقع به این منظور طراحی گردیده که لذت بخش و شعف آور باشد و آثاری از خستگی های مفرط و ناراحتی دیده نشود !

۲- در اکثر ورزش ها سعی بر این است که فکر فارغ از جسم و حرکات جسمانی باشد و حتی گاهی با نواختن موسیقی مغز و روح را تشویش به این می کنند که خود را از بار سنگین و ناراحتی های جسم خلاص کنند اما در یوگا و تمرین های آن هدف و کوشش این بوده است که مغز در جهات و زمینه های مختلف سیر نکند (شخص در تمرینات مجذوب و متفکر باشد.) 

۳- ضمن انجام حرکات یوگا با تنفس باید آهسته و عمیقا" از مجرای بینی انجام شود ولی در اکثر ورزش های سبک تنفس آرامش خود را از دست می دهد.

۴- حرکات یوگا با توقف و استراحت توام می باشد ولیکن در ورزش های سبک حرکات بدون توقف و بدون استراحت انجام می گیرد.

۵- در یوگا حرکات به صورت آگاهانه انجام می شود یعنی فرد از استعداد و شکل پذیری و آناتومی بدن خود آگاه است و حرکات را با آگاهی و تمرکز انجام می دهد..در صورتی که در ورزش های دیگر آگاهی وجود ندارد و ممکن است فرد در طی حرکتی با فشار ناآگاهانه به بدن خود صدمه وارد کند..!

نوشته شده در سه شنبه ۳۰ خرداد۱۳۹۱ساعت ۲۱:۵۲ بعد از ظهر توسط د . ج |